fbpx

Milí lektoři,

je léto, tak to s těmi tipy ve vzdělávání nebudu moc přehánět. 

 

[1] Vyšel mi článek v Deníku N o tom, jak se učí generace Z. Skvělá Ivana Kudrnová z Digitálních lektorů ho pro vás odemkla

[2] Masarykova univerzita otvírá plně distanční bakalářský program Design informačních služeb. Pokud nebudete chtít, nemusíte jezdit ani na přednášky, ani na zkoušky, ani na státnice. Všechno půjde online. Část bude dokonce probíhat ve virtuální realitě. 

[3] Patří dítěti tablet do ruky? To téma není úplně jednoduché, jak ukazuje Pedagogická fakulta UHK, která právě otvírá doktorský program Digitální technologie v primárním a preprimárním vzdělávání. Tyhle obory rostou jako houby po dešti, right? 

[4] Right. Takže o vysokoškolskou přípravu dnešní mládeže se definitivně přestávám bát. Stačí aby dospělo pár dalších inovátorů, a je to. Střední školy jsou ale evidentně jiné kafe. Naznačují to debaty na Twitteru, které se v posledních týdnech rozvířily kolem postojů nového ministra školství Vladimíra Baláše k osmiletým gymnáziím. Diskuze najdete na Twitteru pod hashtagem #gymnázia. 

[5] Reelsy na Instagramu pořád letí. Algoritmus Instagramu je upřednostňuje před fotkami, a asi už to nebude jinak. V poslední době mě hodně baví účet @tle.czech.with.tereza a vtipní jsou také @ATFrenchies. Máte i vy své oblíbence? 

[6] Víte, co je web 2.0? Včera jsem se ptala ve Stories a lektoři moc nevěděli. Odemykám tedy audioverzi jedné z lekcí kurzu Učte jazyky ONLINE už za 5 týdnů. Dozvíte se v ní, v čem se web 2.0 podobá zakuklené housence. Pět minut poslechu a vždy už vědět budete.

 

Těším se na viděnou.

Klára Pirklová

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.