fbpx

Milí lektoři,

jste techno-optimisti, nebo spíš techno-pesimisti? Vaše odpověď nejspíš závisí na tom, jak jste staří. Anebo taky ne. V dnešním newsletteru s vámi sdílím osobnosti, které z technologií umí pro vzdělávání vymáčknout skutečně ten nejlepší lemon juice, a to bez ohledu na svůj věk.

Schválně. Už jste někdy viděli fandom studenta pedagogiky na povinné praxi? Víte, že digi komunitní projekty umí být fakt jednoduché? A věděli jste, že se dá učit i na WhatsAppu?

Tak se začtěte.

Klára Pirklová

 


 

EdTech TRENDY

Vzdělávacím technologiím ve výuce se dlouhá léta věnuje dnes už důchodce Bořivoj Brdička. Nedávno mu vyšel článek, ve kterém shrnuje 12 principů úspěšného online vzdělávání. Dost se mi líbí hned zásada číslo jedna: Existují věci, které mohou být na internetu velmi obtížné. Avšak existují také věci, které se dají lépe dělat online. Soustřeďte se na to, v čem je internet jiný. Hint: Internet je rychlý, multimediální, uživatel na něm je zastupitelný, funguje asynchronně.

Komunitní projekty patří jednoznačně mezi aktivity, které se lépe realizují na internetu než mimo něj. V poslední době mě zaujal projekt Skromné jídlo Hanky Michopulu. Vyzývá: Zkuste uvařit za 50 Kč pro 3 osoby, vyfoťte a označte #skromnejidlo. Přidáme to sem! Zelenina +bílkoviny ideál. Jak jednoduše dokonalé a jak funkční. Sami nakoukněte. Mimochodem, smažená vajíčková rýže podle jednoho z receptů je mňam.


 

EdTech TIPY  

Děcka čeká vízo a učitele prázdniny. Už jste někdy viděli děcka, která by si oblíbila učitele na praxi tak, že by vytvořila opravdový fandom? Já ano. Před dvěma týdny na koncertě Michala Horáka. Tento loňský Objev roku měl kotel plný dětí, které na jaře učil během povinné pedagogické praxe. Zážitek za milion. Nejhlasitěji zněly písně: Z diplomky nemám nicPátý kafeNetušim a Prsa.


 

Toto je EdTech newsletter, který vám přináší trendy a inspiraci ze světa vzdělávání a technologií. Vyznačuje se mírným techno-optimismem. 🙂 

A kdo jsem já? Já jsem Klára Pirklová, lektorka a learning designerka na volné noze. Moje superpower je propojování světa vzdělávání a digi technologií. Učím lektory učit online, vést webináře, designovat audio či video kurzy, řídit vlastní projekty, nebát se být podnikaví, kreativní a smělí. Konzultuji, mentoruji a právě otvírám kurz, kde se lektoři jazyků naučí zavádět technologie do kurzů tak, aby jim to uvolnilo ruce.

Máte otázku? Klikněte na odpovědět a napište mi. 

 

Napište mi na info@klarapirklova.cz

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.