fbpx

Milí lektoři,

víte, co je gig economy? Zajímá vás, jak dopadla konference Učíme jazyky ONLINE v číslech? Zálohujete si data, třeba pro případ rozsáhlého DDos útoku? O tom je dnešní čtení.

Enjoy,

Klára Pirklová 


EdTech TRENDY

Lektoři jazyků jsou často na volné noze. Ti co učí tzv. “na sebe” i ti z jazykovek. V některých jazykovkách lze s ohledem na výdělky mít podezření na prekarizovanou práci

Nicméně, zdá se, že častěji lze v souvislosti s lektory jazyků mluvit spíš o gig economy. Gig z anglického side gig – “vedlešák”.

“Základem gig ekonomiky je flexibilní, dočasná práce nebo práce na volné noze, která často zahrnuje spojení s klienty nebo zákazníky prostřednictvím online platformy.” (Zdroj / překlad DeeP L


EdTech TIPY  

Termín gig economy skvěle definuje to, co lze pozorovat na konferenci Učíme jazyky ONLINE.

Ta vrcholí dnešním dnem a už jsou známa nějaká čísla. Tak třeba to, že se na konferenci přihlásilo přes 2200 jazykových učitelů a lektorů. 

V představovacím vláknu zaznívá opakovaně podobný model – učím částečně pro školu a částečně na sebe / kombinuji offline a online výuku / po covidu se mi online práce zalíbila. 

FUN FACT: Dnešním tématem konference je PODNIKAVÝ LEKTOR, takže pokud vás gig economy zajímá prakticky, ode dneška až do neděle můžete načerpat inspiraci. 


EdTech HVĚZDY

No a druhým zajímavým číslem jsou 2 dny DDos útoků na webhosting, na němž konference běží. 

A propo, co byste dělali, kdybyste byli uprostřed online eventu a webhosting, na němž event běží, prakticky přestal fungovat

  1. Převedli celou akci bleskově jinam.
  2. Úplně překopali organizaci.
  3. Celé to zabalili.

Já to naštěstí zabalit nemusela a děkuji tímto všem mým hvězdám, které mě v tu chvíli podrželi. 

Jestli ještě nezálohujete, budiž vám moje dvě čísla – 2200 účastníků a 2 dny nejistoty – motivací. (Já zálohu měla.)

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.