fbpx

Milí lektoři,

doufám, že u vás máte pořádnou ladovskou zimu. U nás v Polabí už je skoro jaro.  

Pro čtvrtý EdTech Newsletter tohoto roku jsem pro vás vybrala téma sebeřízené učení a pojem onlife

Obojí je ohromně zajímavé. 

Enjoy, Klára

 

P.S. S více než 20 lektory připravujeme konferenci Učíme jazyky ONLINE. Je to intenzivní a je to skvělé. Jako v hučícím úlu. Letos nese konference podtitul Lektoři jazykovým lektorům. Pozvání totiž přijali nejen inspirativní jazykáři, ale také lektoři z oblasti marketingu či copywritingu. Can`t wait to tell you more. Zatím je tu waitlist

 


 

EdTech TRENDY

Možná jste zatím neslyšeli pojem onlife. Rozhodně si ho ale zapamatujte. Jeho autorem je filosof Luciano Floridi. Ten krom jiného působí jako poradce Evropské komise právě pro otázky života onlife. Pojem samotný poukazuje na fakt, že svět fyzický a svět online nejsou světy nějak oddělené tlustou čárou. Že na tom, co se dělá či říká online může záviset mnohé. 

Co s tím má co dělat online vzdělávání? My lektoři můžeme mít stále tendenci vnímat offline vzdělávání jako plnohodnotné a online vzdělávání jako cosi nedostatečného, co třeba nemá takový dopad.

Minimálně poslední dva roky se však ukazuje, že opak je pravdou. Řada lidí – ať už si to uvědomuje či ne – přestala rozlišovat mezi tím, co se děje offline a online. Jedno s druhým je plně prostupné a má plnohodnotné důsledky.

Mimochodem, velmi vtipně propojenost offline a online světa tematizuje netflixová komedie Don`t Look Up. Viděli jste?

 


 

EdTech TIPY  

Jednou ze strategií, která v oslovuje nejen lektory na volné noze, ale už i veřejné školství, je sebeřízené učení.

Lektoři na volné noze v něm spatřují způsob, jak škálovat své služby, aby byly z hlediska času i financí dostupné pro co nejširší spektrum klientů.

Školy zase kladou důraz na samostatnost studentů. Například Radko Sáblík, inspirativní ředitel jedné pražské střední školy, z tohoto důvodu zavedl “převrácené pondělky”. Celá řada českých středních škol zase jede v pilotním ověřování kombinovaného vzdělání

Skvělé tipy k tématu sebeřízeného učení pro jazykové studenty sdílí třeba Ivana Kudrnová v knížce 164 úkolů. Check it out.


 

EdTech HVĚZDY

Moc se těším na dva rozhovory, na které mi kývly dvě inspirativní jazykové lektorky. Eva Kudrjavceva Malenová se v rozhovoru 22.2. podělí o zkušenost tvorby jazykového kurzu pro platformu Naučmese. S Janou Hudečkovou se 1.3. dotkneme tématu cizích jazyků a specifických potřeb ve vzdělávání. Těším se.


Koho dalšího byste si v #EdTechipech rádi poslechli? 

Napište mi na info@klarapirklova.cz

 

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.