fbpx

Jakmile začnete anglicky číst, máte vyhráno. Stejně jako v češtině, čtení v jakémkoli jazyce komplexně rozvíjí jazykové kompetence. Rozšíří se vám slovní zásoba, pochopíte gramatické vazby mezi slovy, naučíte se anglicky myslet. Na začátku je klíčové vědět, jak začít a vědět, co číst. Proto mám dnes pro vás 10 tipů na zjednodušenou četbu v angličtině.

Všechny jsou IHNED K PŘEČTENÍ ZDARMA, pokud si na dané stránce vytvoříte bezplatný uživatelský účet. Některé knihy jsou dostupné i bez uživatelského účtu.  

 1) Marcel and the Shakespear Letters

Jedinečných slov: 390 | Celkový počet slov: 3664 | Určeno pro: Začátečníky

Marcel je myš. Žije v Paříži a pracuje jako detektiv.  Tahle roztomilá povídka, kterou zvládnou přelouskat téměř úplní začátečníci pojednává o tom, co se stane, když se Marcel rozhodne navštívit svého dávného kamaráda Henryho v Londýně

2) Muhammad Ali

Jedinečných slov: 455 Celkový počet slov: 3375 | Určeno pro: Začátečníky

Kniha Muhammad Ali je krátké životopisné vyprávění o chlapci, kterému jednoho dne ukradli kolo Shoda náhod ho zavedla do tělocvičny. Příběh vypráví o tom, jak se z tohoto obyčejného chlapce jménem Cassius Clay stala boxerská legenda

3) The True Courage of Erin Brokovich

Jedinečných slov: 360 Celkový počet slov: 1359 | Určeno pro: Začátečníky

Příběh The True Courage of Erin Brokovich vypráví příběh je stejnojmenný film. Vypráví o mladé ženě, která nemá práci, ani peníze a sama vychovává tři děti. S dostatečnou dávkou drzosti se jí podaří sehnat práci v advokátní kanceláři. A tím začíná rozkrytí jednoho z největších ekologických skandálů všech dob.  

4) The Day I Met Sean Connery

Jedinečných slov: 497 Celkový počet slov: 1800 | Určeno pro: Mírně pokročilé

Marina je mladé děvče, které obdivuje Seana Conneryho. Když se jí konečně podaří se s ním sejít naživo, nikdo z jejích přítel jí to nevěří. Příběh o Marině a Seanu Connerovi má velmi zajímavou zápletku

5) Princess Diana

Jedinečných slov: 1266 Celkový počet slov: 11007 | Určeno pro: Mírně pokročilé

Příběh Lady Diany je důvěrně známý, přesto se k němu však všichni stále rádi vracíme. Tato životopisná kniha nás provede celým Dianiným životem. Od komplikovaného dětství, přes seznámení s princem Charlese v období dospívání. Přes jejich svatbu, Dianin život v britské královském rodině, manželskou krizi, novou naději a nakonec smrt v osudný den r. 1997. 

6) One Day

Jedinečných slov: 1647 Celkový počet slov: 19035 |  Určeno pro: Středně pokročilé

One day je povídka, která nás provede dvěma desetiletími vztahu krásné Emmy Morley a  rozverného Dextera Mayhewe. Emma a Dexter se seznámí na univerzitě v Edinburhu 15.července 1988. Povídka nás provádí rok za rokem výročím tohoto dne. Vztah se mění, věci se komplikují, přesto na pozadí dvou osudů lidí zůstává pouto. Kniha byla r.2011 zfilmována ve stejnojmenný film. 

7) Notting Hill

Jedinečných slov: 1447 Celkový počet slov: 20881 |  Určeno pro: Středně pokročilé

Tento příběh asi není třeba příliš představovat. William Tacker je neuspěšný knihkupec z londýnské čtvrti Notting Hill. Anna Scott je úspěšná ale vnitřně trochu vyhořená herečka z Hollywoodu. Romantický příběh nenechá jediný kapesník suchý. 

8) Love Actually

Jedinečných slov: 1489 Celkový počet slov: 13166 | Určeno pro: Středně pokročilé

Předvánoční čas v sobě nese vždycky takový zvláštní náboj. Na pozadí vánočních příprav se odehrávají drobné příběhy, jež spojuje jediný motiv – láska.  Tenhle příběh, v r.2003 zpracovaný do filmové podoby, vás chytne za srdce, ať už Vánoce jsou nebo ne. 

9) Bridget Jones`s Diary

Jedinečných slov: 1652 Celkový počet slov: 15967 | Určeno pro: Středně pokročilé

Kniha Deník Bridget Jonesové je skutečně napsána jako deník. Hlavní hrdinkou je Bridget, která není ani nijak hubená, ani nijak hezká. Nemá chlapa, ani není příliš úspěšná ve své kariéře. Zato má vytříbený smysl pro humor, kterým vás prostřednictvím svých zápisků zaručeně pobaví. 

10) About a Boy

Jedinečných slov: 1488 Celkový počet slov: 20187 | Určeno pro: Středně pokročilé

Will je floutek, který v životě nic moc neřeší. Je zajištěný, nemusí pracovat, a tak jediný jeho problém je, jak si svůj den užít. Ovšem jen do doby, než potká Marcuse, chlapce na prahu teenagerského věku. Na první pohled to vypadá, že Will pomáhá Marcusovi odrazit se od dna. Opak je však pravdou. 

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.