fbpx

Síla komunity (Lekce 9)

 

Dobrý den, jmenuji se Klára. Jsem lektorka angličtiny a také pragmatická ženská z vesnice. Žiju na malé vesnici, hned u rybníka a u lesa. Chovám slepice a vajíčka vyměňuji se sousedkami za jiné domácí produkty. Poznala jsem sílu komunity, z níž jednotlivec obrovsky těží. A přesně to jsem také začala chtít i pro své studenty angličtiny. Interaktivní online kavárna Klára`s English Café nabízí přesně takovou komunitu pro vás, kteří chcete zapracovat na své mluvené angličtině.

Co přesně v Klára`s English Café děláme a jak z toho můžete těžit?

Každý týden se setkáváme ve skupinových live videích, kde si opravdu připadáte jako v kavárně. Nejprve si povídáme si, co kdo zažil, co teď nejvíc řeší, jaké má plány. Každý týden vneseme do této přirozené komunikace nové téma. Jednou hovoříme o lidech, kteří nás inspirují. Podruhé o jídle. Potřetí se učíme vést small talk (tedy běžný pouliční hovor o počasí), anebo se komplexně představit na pracovní pohovor. Témata volím podle toho, jaká se sejde skupina a co přesně potřebuje. Občas do našich debat možná pozvu i nějakého toho zahraničního hosta.

Na každé live setkání se se studenty předem připravíme a pak jej reflektujeme. Tématu je věnován celý týden, takže člověk vůbec nemusí mít strach, že by byl během hovoru úplně mimo. Navíc vám z hovoru zůstane nahrávka, kterou si můžete opakovaně pustit a moje poznámky k nahrávce.

Krom společných setkání tu řešíte úkoly a cíleně pracujete na slovíčkách, gramatice a výslovnosti. Nikoli však cestou doplňování cvičení, nýbrž prostřednictvím úkolů, které mají konkrétní účel. Nechám vás drilovat vazbu “do you”, abyste pak během vysílání mohli správně klást otázky svým spolukavárníkům. Nebo vás nechám naučit se taková slovíčka, abyste mohli bez zádrhelů pohovořit o svých plánech na léto.

Kavárna otevírá vždy na 10 týdnů. To vám umožní 10 týdnů opravdu tvrdě pracovat a také očekávat zasloužené výsledky. Každý kurz má svůj cíl, který ušiju na míru skupině, jež se zde schází. Na konci vám zůstane pracovní sešit, sada nejdůležitějších frází v chytré aplikaci, vaši spolukavárníci, kteří se možná mezi tím stali vašimi přáteli a také mnohem jistější mluvený projev.

Chcete mluvit, ale ještě se necítíte na rodilého mluvčího? Jste odhodláni 10 týdnů zabrat a vykročit z komfortní zóny? Pak je pro vás Klára`s English Café tím správným místem. Jste zváni.

Zítra naše 10 denní série končí, a tak si zítra zopakujeme ty nejdůležitější body, které vám pomohou na vaší cestě k mluvené angličtině.

Tak zítra,
Klára

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.

ZÍSKEJTE E-BOOK ZDARMA.

E-book vám p zadání emailové adresy přijde na e-mail. Posílám také pravidelně newsletter s novinkami a tipy k tématu vzdělávací technologie a online didaktika. Nespamuji. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. 

E-book je na cestě k vám. Hledejte raději i ve složkách Hromadné a Spam. Chcete mě podpořit? Přijďte na školení: klarapirklova.cz/skoleni

PŘIHLASTE SE DO 5DENNÍ VÝZVY.

Během 5denní výzvy si najděte téma svého prvního (nebo dalšího) online kurzu.

Jste úspěšně přihlášeni do 5denní výzvy.