fbpx

Jak cestovat bez cestování (Lekce 8)

 

Dobrý den. Jmenuji se Klára Pirklová a jsem lektorka angličtiny. Vystudovala jsem učitelství angličtiny, odučila jsem na tři tisíce hodin angličtiny. Mohli byste hádat, že se mi angličtina stala životním stylem. Stala. Prostupuje mnohé oblasti mého života. Ten životní styl mám opravdu ráda a dnes bych vám o něm chtěla něco povyprávět.

Cestujete rádi? Já moc a nejen stopem. Cestování rozšiřuje obzory.

Cizí jazyk je však rozšiřuje mnohem víc a cestovat ani nemusíte.

Své divoké cestovatelské období jsem ukončila v šestadvaceti, když jsem se vdala a během následujících šesti let povila čtyři děti. S takovou partičkou toho moc nenacestujete.

Tehdy jsem ale začala čerpat inspiraci a rozvíjet vztahy prostřednictvím moderních technologií. Ano, internet může být zlý pán, ale může být také dobrý sluha. A pro mě byl vždy spíš dobrým sluhou.

Umožnil mi poslouchat zajímavé podcasty během skládání prádla, mytí nádobí či během dětských her, ze kterých by mi možná jinak šla hlava kolem. Příspěvky maminek z celého světa mi zase ukázaly, že věci v domácnosti a kolem dětí lze dělat i jinak, než jak jsme zvyklí v naší české kotlině. Například mi v určitou fázi zachránili zbytky duševního zdraví výzvou, ať si v náročném období prostě najdu k dětem pomoc.

Potřebujete taky občas takovou vzpruhu? Stáhněte si do mobilního telefonu aplikaci Google Podcast. Sama vás navede na kvalitní podcasty. Nebo zadejte do googlu či na youtubu heslo „mother blogger” či „father youtuber“. Inspirativní ženy či muži jsou jeden klik od vás.

Prostřednictvím technologií můžete také navazovat vztahy. Ať se o facebooku říká co chce, vztahy se na něm prostě navazují dobře a snadno. Například si můžete najít skupinu (facebook group) dle témat, která právě řešíte a jednoduše se pustit do diskuzí. Já jsem takto v mezinárodních skupinách sdružujících online učitele angličtiny, ale i ve skupinách maminek s větším počtem dětí. A je to zábava. Schválně to zkuste.

Jak cestovat bez cestování, když chcete pravdu vykročit z komfotní zóny? Využijte aplikace jako Italki, Blabu či Tandem a najděte si native speakera na online video lekce. Nestojí to majlant a například před cestou do zahraničí vám to může hodně pomoci zbavit se těch pitomých stresů z mluvení.

Pokud chcete se svou mluvenou angličtinou pohnout, ale na native speakera se ještě úplně necítíte, opravdu vám z celého srdce doporučuji Klára`s English Café. Moji mírně a středně pokročilí studenti v něm za pár týdnů dělají opravdu znatelné pokroky. Doslova kvetou.

Zítra vám povím, co přesně v Klára`s English Café moji studenti dělají a v čem tkví tajemství jejich pokroků.

Zdraví,
Klára

PŘIHLASTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU.

Tématem newsletteru jsou trendy ve vzdělávacích technologiích, lektorské i digi tipy, online vzdělávání. 

Jste úspěšně přihlášeni k odběru newsletteru.

ZÍSKEJTE E-BOOK ZDARMA.

E-book vám p zadání emailové adresy přijde na e-mail. Posílám také pravidelně newsletter s novinkami a tipy k tématu vzdělávací technologie a online didaktika. Nespamuji. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit. 

E-book je na cestě k vám. Hledejte raději i ve složkách Hromadné a Spam. Chcete mě podpořit? Přijďte na školení: klarapirklova.cz/skoleni

PŘIHLASTE SE DO 5DENNÍ VÝZVY.

Během 5denní výzvy si najděte téma svého prvního (nebo dalšího) online kurzu.

Jste úspěšně přihlášeni do 5denní výzvy.