fbpx

Máte rádi New York? A film Sám doma 2: Ztracený v New Yorku? Nechte se pozvat na netradiční virtuální procházku po tomto americkém velkoměstě, které (údajně) nikdy nespí. 

Plaza Hotel a Central Park

Virtuální procházka vás zavede do samotného centra New Yorku. První zastávkou je totiž Plaza Hotel, který se nachází v těsné blízkosti Central Parku. Prohlédnete si jeho okolí a dozvíte se, kolik stojí jedna noc v pokoji pro větší rodinu. 

Poté se společně vydáme do Central Parku, a to na místo vám pravděpodobně dobře známé. Prohlédnete si totiž mostek Gapstow Bridge, který je mezi americkými filmaři velmi oblíbený. Objevil se ve filmech jako Velmi nebezpečné známosti, Ďábel nosí Pradu a je také oblíbenou lokací seriálu Sex ve městě. Vzpomenete si v jaké souvislosti se objevil ve filmu Sám doma 2? 

Carnegie Hall, Empire Diner a Rockefeller Plaza

Central Park je velmi rozlehlý. Když se z něj po mnoha hodinách vymotáme, vstoupíme přímo do víru velkoměsta. Procházka nás zavede na roh 7. a 57. Avenue přímo ke Carnegie Hall. Ve filmu Sám doma 2 hraje pouze menší roli, přesto je toto místo ikonické. 

Procházka po Manhattanu však nekončí. Pojďme se ohřát do proslulé občerstvovny Empire Diner. Ta je také velmi oblíbená u filmařů. Objevila se ve vícero filmech, videoklipech či reklamách. Určitě vám její vzhled není neznámý.

Naši procházku zakončíme na Rockefeller Plaza u obřího vánočního stromu. V popisku virtuální prohlídky se dozvíte, jak toto místo vzniklo, komu patří a proč je oblíbené nejen mezi turisty, ale i mezi samotnými rezidenty New Yorku. 

Jste učitelé jazyků a chcete vědět, jak z takové tour můžete vytvořit vzdělávací zkušenost pro své studenty? Koukněte se na toto video

Zaujal vás zážitkový způsob výuky pomocí digitálních technologií? Kupte si knihu Digitální výuka cizích jazyků

 

P.S. A pokud zrovna probíráte britské reálie, možná se vám bude hodit virtuální procházka po místech natáčení Harryho Pottera