fbpx

Výtvarnici Danu Lindenthalovou, která stojí za značkou Lind, jsem poznala před lety a ihned jsme si padly do noty. Obě máme rády legendární kavárnu Dvě Vrány (za jejímž vizuálem Dana také stojí), kde se scházíme a řešíme kde co. 

O Daně jsem od začátku věděla, že není úplně typ člověka, který by se vrhal do online vod. Přesto se nakonec přihlásila do mého online kurzu angličtiny. A ve výsledku i ona sama začala nabízet virtuální lekce kresby. Jak k tomu došlo? Kde nastal ten obrat?

Na to jsem se jí nutně potřebovala zeptat.

Dana Lindenthalová / Lind

Dančo, představ se nám, prosím.
D.L.: Jsem výtvarnice, vypravěčka malovaných příběhů a průvodce na tvůrčí cestě druhých. Do nedávna jsem byla také autorka lněných a modrotiskových originálů. Všechno, co vzniká v mé dílně, nese značku Lind.

Jaktože ses nebála jít do online výuky angličtiny?
D.L.: No upřímně, opravdu nejsem technický typ a se všemi virtuálními novinkami se vždycky dost trápím. Jenže pak přišla doba covidová a tak nějak to vyplynulo.

Co tě zaujalo na online lekcích angličtiny?
D.L.: Věděla jsem, že budeš vždy skvěle připravená.  Online prostředí máš báječně zvládnuté a je vidět, že tě to baví. Já si na živých online přenosech užívám především fakt, že můžu „spíkovat“, a to nejen s tebou, ale i s ostatními členy naší „English Group“, a to i přesto, že se v angličtině cítím silnější spíš v psaném projevu.

Jak bys ostatním popsala, co se v lekcích děje?
D.L.: Klára kombinuje „English Meetings“ na Zoomu s „Homework“ ve facebookové skupině. Připojení do konverzace s ostatními je otázka jednoho kliknutí na odkaz, který vám Klára pošle a ještě ho najdete jako událost ve skupině. Důležité je být aktivní, jenom tak si můžete z tohoto, nebo z jakéhokoliv jiného kurzu odnést maximum. Frekvence setkání 1x za týden je tak akorát. Zjistila jsem, že mi hodně vyhovuje fakt, že se nemusím nikam přesouvat. Prostě zapnu telefon a už se učím. Easy Peasy.

Učíš se nějak anglicky i mezi tím?
D.L.: Já to prokládám ještě soukromými lekcemi anglické konverzace a každodenním čtením anglických knih a vím, že víc už bych nestíhala. Toto je důležité předem promyslet a naskočit do kurzu ve chvíli kdy víte, že vás budoucích 10 týdnů nebude nic rušit.

Co si po 10 týdnech z kurzu odnášíš?
D.L.: Skvělý pocit, že jsem se konečně rozhoupala a dovolila jsem si věnovat čas sebevzdělávání.

Ty teď začínáš nabízet lekce kresby online. Z toho se moc raduju s tebou. Jak k tomu došlo? 
D.L.: Přirozeným vývojem i reakcí na celosvětovou situaci. Být propojená s lidmi chci být, i když nám setkávání naživo zakážou. Připravila jsem proto virtuální lekce kresby pro skupinu i pro jednotlivce. Plandání, jak tomu ráda říkám, které je zaměřené především na rozvoj tvůrčího potenciálu a Létání, kde už pracujeme na konkrétních tvůrčích projektech.

To je fantastický. Kde se můžeme dozvědět víc?
D.L.: Víc informací najdete na www.lind.cz. První plandací setkání začíná už v úterý 15.9. v 19 hodin.

Moc děkuju, Dančo.  Well done. 

Dana není jediná má studentka, která se pustila do vlastního online projektu. Oni ty online skupinové kurzy totiž opravdu nejsou jenom o angličtině. Osobní a profesní růst má mnoho rovin a angličtina je jen jedním z nich.

Doufám, že se mi podaří ukecat i pár mých dalších velmi zajímavých studentů, aby sdíleli svou zkušenost. Popravdě, aktuálně bych svými studenty vybavila jeden velký kulturní dům.

Díky za vás!