fbpx

Minule jsem psala o virtuální realitě a jejím využití ve vzdělávání. Na dnešek jsem slibovala pořádnou pecku a také ji pro vás mám.

Vytvořila jsem virtuálního turistického průvodce po místech natáčení filmů o Harry Potterovi.

Boom. Epic, isn`t it?

Virtuální průvodce nejen po Londýně

Virtuální průvodce vás zavede na ta nejpříznačnější místa. Vezme vás do Diagon Alley (tedy Příčné ulice) v Londýně. Provede vás současnou podobou King`s Cross Station. Vezme vás ke vchodu Ministry of Magic (Ministerstva kouzel) či k bance Gringotových (Gringott`s Wizarding Bank). Ve virtuální prohlídce ale nezůstanete pouze v Londýně. Jedním klikem se přenesete do hrabství Sussex, kde se v malebné vesničce Lavenham natáčely exteriéry tajemného Godrick`s Hollow neboli Godrikova údolí. Obyčejná čtvrť v obci Bracknell, hrabství Berkshire zase posloužila jako dějiště uličky Privet Drive, v níž bydlel Harry Potter se svým strýcem Vernonem, tetou Petunií a bratrancem Dudleyem.

Součástí je zvuk, text i obraz

Průvodce jsem ale nevytvořila jenom z lásky k příběhům o Harry Potterovi. Chci vám na něm demonstrovat, že angličtinu se lze učit prostě i jinak. Že namísto obrázků se lze vydat do ulic, namísto nezajímavých témat můžete objevovat témata, pro která hoříte. A samozřejmě chci také ukázat, co všechno nabízí nástroj Tour Creator od Googlu pro jazykové studenty i učitele.

Tour Creator dovoluje vytvářet rozmanité virtuální prohlídky. Umožní vám využít panoramata z Google Maps či si vytvořit vlastní. Součástí prohlídky jsou ovšem  nejen 360° panoramata. Tour Creator umožňuje vkládat jednoduché popisy míst, ale také tématické fotky či dokonce audio nahrávky. Výsledkem je pak komplexní komentovaná prohlídka, která je interaktivní v nejvyšší možné míře. Takže ať už virtuálního průvodce využíváte primárně kvůli angličtině, či vás žene spíš touha po zajímavém zážitku.  Tady dostanete obojí naráz.

Jste-li student, neváhejte pořádně prozkoumat nejen virtuální prohlídku “Harry Potter Guided Tour”, ale i další zajímavé tours.

Jste-li učitel, neváhejte tohoto virtuálního průvodce využít ve svých hodinách. Vyšlete studenty na cestu s otázkami či úkoly. Nechte je rozhlížet se kolem sebe, zjišťovat zajímavé detaily či je vyšlete na komplexní výpravu “za pokladem”. Pokud to uděláte chytře, může vám “Harry Potter Guided Tour” pomoci překlenout těch pár divných týdnů, kdy se vám budou děti vracet po koronavirové karanténě do školy a vy nebudete vědět, za jaký konec to vzít.

 

Připraveni na epickou Harry Potter Guided Tour?

Nezapomeňte si ozubeným kolečkem vpravo nahoře zapnout audio.

Jak se vám líbí tento zážitkový způsob učení? Napište mi na info@klarapirklova.cz
Nechcete si nechat ujít články o zážitkové angličtině prostřednictvím moderních technologií?

Přihlašte se k odběru Klára`s English Newsletter.