fbpx

Sledujete sérii článků o tom, jak na angličtinu v takovém tom opravdovém denním rozběhu. A do čeho se pustit, když už se na chvíli zastavíte. Čím ten čas naplnit.

Dnes vám tu posdílím pár svých tipů na své oblíbené filmy, seriály, youtube kanály a další videa. Ke každému tipu napíšu, co je na něm suprového pro vás, kteří se učíte anglicky.

 

Filmy s titulky či bez

The Holiday. Romantická komedie s Kate Winslet, Judem Law a dalšími. Krom toho, že je to fakt milá komedie, všem hercům je výborně rozumět. A třeba britský přízvuk Juda Law? Už jen kvůli němu, dámy. 🙂

Catch Me If You Can. Životopisné drama o jednom z největších padělatelů všech dob. V hlavních rolích Tom Hanks a Leonardo DiCaprio. Taky máte tak rádi jazykový projev Leonarda DiCapria?!

Blood Diamond. Také Leonardo. Thriller o obchodování s diamanty. Krásná plejáda jihoafrické angličtiny. Napoprvé to chce s titulky. Ale pokud milujete Leonarda (pro jeho řečový projev samozřejmě :), pak budete každé slovo hltat.

Když už jsme u těch osobitých jazykových projevů, moje další volba je Ryan Gosling. Mluví nádhernou angličtinou a to tělo! Film, který stojí za to pro své velkolepé zpracování, je určitě La La Land.

A už jste viděli The Man from U.N.C.L.E.? Ne? Tak šup na to. Je to výborný a strašně vtipný akční film od Gue Ritchieho. A možná že se zamilujete do ruského přízvuku v podání agenta Kuryakina. 😉

Ptáte se, kde tyto filmy najdete v původním znění? Vřele doporučuji web Filmtoro, kam zadáte název filmu a na jedno kliknutí zjistíte, na kterých platformách si jej lze za nějakou malou částku vypůjčit či koupit. Třeba vás nějaká platforma zaujme natolik, že si ji trvale předplatíte. Jako mě se to stalo s Netflixem.

 

Seriály se strategií

Upřímně řečeno, v seriálech moc radit nemůžu, protože seriály nesleduji.

V dobách mládí jsem ulítávala na Gilmore Girls. Šly v nějaké televizi a byly nadabované. Slyšela jsem, že před pár lety vzniklo pokračování. Na to se chystám.

Z hlediska učení vám jednoznačně doporučit podobnou strategii. Máte oblíbený film či seriál, který jste si nakoukali v češtině? Pusťte se do něj v originále. To co v hlavě dlí uspané, vám krásně posluží jako opěrná konstrukce a vy budete mít angličtinu skoro zadarmo. 😉

 

YouTube pro organizaci domácnosti

V YouTube kanálech se opět příliš neorientuji. Osobně se ale opakovaně vracím ke kanálu FunCheapOrFree. Jeho autorka Jordan Page je maminka šesti dětí z Utahu. Utah je státem, kde je takový počet dětí běžný, protože tu žije vysoké procento mormonů. O to zajímavější je sledovat triky, které si mezi sebou utahské matky předávají a které Jordan publikuje. Třeba jak na organizaci domácích prací, jak děti zapojovat do chodu domácnosti, má i mnoho triků na to, jak hospodařit s domácím rozpočtem. Já osobně – protože mám čtyři děti a to už nějakou organizaci vyžaduje – jsem toho od ní odkoukala dost. Navíc je vtipná a dobře se posluchá.

 

Lady Gaga & showbyz

No a poslední, co vám doporučím jen dokument o Lady Gaga nazvaný Gaga: Five Foot Two. Shlédla jsem ho už několikrát a vždycky naprosto fascinovaně koukám, co všechno znamená být součástí amerického show businessu. Lady Gaga má navíc nádherný americký přízvuk. Je jí dobře rozumět a moc dobře se poslouchá. Její hlasový projev mluvený i zpívaný v té mé fascinaci určitě taky hraje roli.

 

Výzva & facebooková skupina

To jsou tedy mé tipy. Máte nějaké jiné? Chcete se o ně podělit?

Srdečně zvu do své facebookové skupiny Angličtina pro osobní rozvoj, kde můžete uvést své vlastní tipy i se inspirovat od ostatních (ve skupině jsou i učitelé).

Do skupiny zvu i účastníky výzvy 100 anglických sloves za 4 týdny. Získáte zde další potřebný support. A pokud se výzvy ještě neúčastníte, určitě se přihlašte ještě dnes.